Ži:va

Kultúrno komunitný priestor

Život v Ži:ve


Sme malé nezávisle kultúrne centrum v meste Bánovce nad Bebravou. Vznikli sme v roku 2018 ako občianské združenie a odvtedy sa nám podarilo zorganizovať cez 4 stovky podujatí v klubovej až domácej atmosfére. V programe sa snažíme striedať v rôznych žánroch koncerty, malé divadlá, prednášky, premietania filmov aby to malo trošku aj osvetový charakter kedže veľa kvalitného slovenského umenia ľudia nepoznajú pokiaľ to nie je známe z TV. K tomu ešte kvízy, večery spoločenských hier, workshopy či stretnutia filmového, knižného a fotografického klubu. Dávame priestor aj začínajúcim domácim umelcom - výtvarníkom, hudobníkom, fotografom, skrátka chceli by sme byť miesto kde sa dá niečo zažiť a všetci si to užili. Otvorení sme pre každého akurát politika a zlo nemajú u nás miesto.


Hodnoty


Okrem iného sú nimi podpora a rozvoj aktivít na miestnej, celoštátnej i medzinárodnej úrovni v oblasti vzdelávania, umeleckej tvorby a kultúrno spoločenskej činnosti. Chceme podporovať skvalitnenie života fyzicky i psychicky znevýhodnených osôb, rozvíjať dobrovoľníctvo a pomoc, vytvoriť kreatívny priestor predovšetkým pre mládež, rodiny s deťmi a seniorov. Svojou činnosťou by sme radi prispeli k zveľaďovaniu životného prostredia a zachovávali kultúrne hodnoty.


Stanovené ciele budeme realizovať prostredníctvom organizovania kultúrnych, športových, vzdelávacích podujatí, uskutočňovania zbierok, organizovania prednášok, školení, kurzov, tvorivých programov a výstav.

Základným predpokladom je vybudovať funkčné miesto s atraktívnou a citlivo pripravenou obsahovou náplňou. Naším cieľom je ponúknuť príjemné prostredie, v ktorom budú môcť návštevníci stráviť chvíle ľubovoľne, aktívne či pasívne. Spoločenský rozmer naplnia prednášky, stretnutia a diskusie z rôznych oblastí života, ale tiež zábavné a pohybové programy.


Veľa malých prevádzkarní s verejnoprospešnou činnosťou dopĺňa urbanizáciu miest a dedín. Pomáhajú robiť ich zaujímavejšie. O to sa v spojení chutí a zážitkov, s úctou k miestu a viazanosťou k regiónu, pokúsime.

Program


Čo ešte sa dá u nás zažiť?


Koncerty

Svojím umením nás už poctili:: Tí oní, Ironic modern world, Lez Myserables, Hrobar, Sue von Hal, Večer folkovej piesne, Archívny chlapec, Nina Rosa, Kinsfolk, Rado Hanko, Kararina Malikova, Bulp, BigBand, Oto Palus, Garaj-Švančara-Pilch, David Mai, Johnny Campbell, Sasha Boole, Fankaz/Out in style, Bad Karma Boy, Graeme Mark the Natives, Chickchick trio, Creeping Whale, Ctihang Handpan, Zabiť Františka a Vlado Nosal, The Pau, Craggy Collyde, Eggs on the wall, Genius Locci, Por Favor, Helado Infinito, Prach, Tuste Baletky, Jam session, Puto, ElevenHill, Nina Rosa, Malalata, Dennayiah, Martin Geišberg, Dave Brannigan, I am planet, Korben Dallas, Adventure strings, Sasha Mamaev, Lash&Grey, Blanch, Sarah & Adams, Random Choices, Skyva, Poutnici, Country džemovačka, Animals Crackers, Kiero Grande, Grass Device, King Shaolin, Kika a Juraj, Guittaritos, Rado Hanko a kapela, Buy her sugar, Katarína Koščová

Filmový klub

FK Kassandra s tými najlepšími artovými filmami

Večer spoločenských hier

Uzavriete spojenectvo s Vikingami, objavíte ostrov, budete odhalení ako zločinci, nakúpite stádo oviec, vystrelia vás katapultom alebo využijete služby afrického šamana... V tento večer sa vám môže prihodiť čokoľvek! Tak hoďte kockou a vyberte kartu.Cestovatelské kino

Domáci aj zahraniční cestovatelia nám ukážu svet na fotografiách a filmoch ich očami...

Fotoklub Rokoš

Workshopy, diskusie, nová technika a techniky...

Knižný klub Littera

Pre všetkých, ktorí radi čítajú, debatujú o knihách a sú presvedčení o tom, že láska k literatúre nemusí byť osamelým koníčkom. Každomesačné stretávanie pri debate o konkrétnom knižnom titule/autorovi.

Fotoreport z akcií


Najaktuálnejšie fotky nájdede v albumoch na našom FB

Za podporu ďakujeme:

Program ::činorodého priestoru Ži:va je podporovaný z verejných zdrojov Slovenskej republiky Fondom na podporu umenia a doplnkovou podnikateľskou činnosťou, ktorou je kaviareň. Veľmi nám pomôžu aj vaše 2% z daní. Ďakujeme!

Ponuka priestoru, techniky, služieb

Netradičný priestor pre nezabudnuteľné udalosti

Priestor

Multifunkčná miestnosť o rozmere 9x10m

Vyvýšené pódium 3x8m

Premietacie plátno 3x2m

Kapacita 50 miest

Technika

FullHD dataprojektor Optoma

Priestorvý zvuk Dolby 5.1 1000w

PA system 2x EV ELX 115 1600W peak, Behringer B1200D Pro 12" Subwoofer

Mixpult: Behringer X Air XR16, odposluchy 2x the box pro DSP 112 active fullrange speaker 1200 W

Mikrofóny: 2x Shure SM57 LC, 2x Shure SM58 LC, 1x AKG Drum Set Session, 2x the t.bone MB85 Beta, 2x wirelles AKG WMS 40 Mini Vocal

LED Svetelná technika

Oldschool gramo :)

Služby

Grafické služby

Foto Video služby

Správa WWW stránok

Organizovanie podujatí

Kontakt

Napíšte nám a my sa Vám do 24 hodín ozveme.

Námestie Ľ. Štúra 6/6, Bánovce nad Bebravou

+421950 594 791

ziva údenáč zivabn.sk


×